Založ si blog

Ako sme demonštrovali v Dynamitke

Mnohí poznajú problém našich spoluobčanov na Odborárskej ulici a pokiaľ nie, tak vieme, že tieto problémy vznikajú vo viacerých našich mestách a možno aj dedinách.

https://puk.blog.sme.sk/c/462420/preco-obyvatelia-bratislavskej-dimitrovky-nezaparkuju.html?

Je to obraz tejto doby a obraz našej povahy, lebo si to robíme my, sami. Nie sú to už komunisti, ani Česi, ani Cigáni, ani Rusi, ani Maďari, ani … zabudol som na niekoho?. V týchto prípadoch už nemáme na koho váľať vinu.

Vrátim sa na tú Odborársku.

Sobota poobede v lete, najväčšie horúčavy, aké si vieme v meste predstaviť. Vzduch sa ani nepohne. S manželkou ideme z nákupu a vzhľadom na to, že nakupujeme na celý týždeň, máme v aute potraviny za dve IKEA-cke kabely. Mäso, jogurty, ovocie, mrazenú zeleninu. Tuším aj akési chladené hotové jedlo, mrazená ryba. Auto nemá klimatizáciu ale mám teplomer 🙂 … teplota lezie cez 40°C. V takomto aute sa dá existovať, len ak je v pohybe, vtedy sa ako tak vychladí na 39,5°C. Akonáhle ostanete stáť, PEKLO.

Idem samozrejme najkratšou trasou, cez Dynamitku. Pri odbočení na Odborárku prídeme do polovice ulice, kde stojí akési auto. Až keď za ním zastavím, vidím, že sme v kolóne … a vtedy mi to docvakne:

– demonštratívne použitie prechodu pre chodcov…

na poukázanie problému v danej lokalite. Obrana obyvateľov, keď už zlyhali všetky ostatné aktivity. Chápem ich, ale chápem aj svoje jogurty v kufri – aby nezačala demonštrácia aj z tejto strany. Nuž čo? Spolieham sa na všetky Ečka, stabilizátory a konzervanty, ktoré do potravín natrtajú. Ak niektoré potraviny prežili cestu z Holandska, či Brazílie, vytrimú hádam aj presun po Bratislave podľa mojej logistickej modus operandi.

Okej, čakáme v kolóne. Občas sa pohneme, lebo niektorí to psychicky nezvládnu a otáčajú kone. Po cca 10 minútach postupujeme niejakých 50m … to je pozitívne. Spredu prichádza mladý usmaity chlap a rozdáva vodičom leták. Príde aj k nám s úsmevom mi podá letáčik, s úsmevom si ho vezmem. Manželka sa naňho usmieva až príliš, krotím ju … reku neprišiel za Tebou, neteš sa. V letáku sa dočítame o čo ide, odkedy je demonštrácia zahájená, kedy bude končiť a aby nedošlo k totálnemu kolapsu, budú v určitých časových úsekoch púšťať niekoľko áut v oboch smeroch. To všetko za účasti polície. Toľko leták. Už som kľudnejší, vidím, že to majú dobre zorganizované.

Celé zdržanie netrvalo viac, ako 15-20 minút. Čo ma ale zaujalo na tejto demonštrácii, bol prístup všetkých zúčastnených

Chlapi, čo rozdávali letáky boli usmiati

My, v autách sme boli usmiati

Demonštranti na prechode boli doslova vysmiati

Policajti usmiati v ležérnom postoji

Proste úsmevov plná ulica … taká selanka na Dunaji, by som nazval danú atmosféru. Nebyť správičky v médiach, hádam ani nič neprenikne na verejnosť. Prečo by malo? Selanka je určite aj v arborétu v Mlyňanoch, či na guláš párty na Železnej a niet o tom ani chýru.

Všetci v pohode. Priznávam, na demonštrácie nechodím, ale vždy som myslel, že pri akejkoľvek demonštrácii … aj ohlásenej, za účasti polície, by mali byť na jednej strane nespokojní až nasrr…napajedený aktivisti. Konkrétne pri tejto bolo cieľom poukázať na svojvôľu developera, respektíve nekonanie kompetentných, potažmo konanie, ale v neprospech domorodcov.

Takže pointa: všimol si demonštráciu niekto z kompetentných ???

Najdôležitejším protihráčom v tomto štádiu (výstavba je už v realizácii) je stavebník. Dozvedel sa vôbec o blokácii cesty v sobotu poobede o 16°°??? Nebola by vhodnejšia demonštrácia v pracovnom čase … keď stavebníkovi vozia materiál? Taký domiešavač plný betónu musí prísť včas, aby betonárske práce bežali plynulo. A čo keby ostalo blokované auto s dovozovou stravou pre robotníkov? Videli ste už hladného, nasraného robotníka s kladivom v ruke?

Prečo slušní ľudia u nás, na Slovensku, ťahajú za kratší koniec? My sme tak slušný národ, že aj demonštrácie sú slušné a ohľaduplné, bez následkov … a mnohokrát aj bez výsledkov. Myslím, že to je svetový unikát. Dobre sa tu žije, len keby nás furt niekto nekopal do zadku. Kto niekto … veď to MY.

 

 

 

 

 

Mieru inflácie máme každý „ušitú“ v inej výške

02.07.2022

V poslednom období je problém inflácie neustále témou v rebríčku top 10. Je to dôsledkom mnohých príčin a vieme všetci, že tých príčin je mnoho a sú skutočne závažné a veľkého rozsahu. V súčasnosti sa nakumulovalo veľa problémov v krátkom čase. Vysoká koncentrácia problémov nikdy neprinieslo nič dobré … dejepis má neskutočne veľa príkladov. Takže [...]

Bicykel

06.02.2022

Bicykel – jeden z najúžasnejších vynálezov ľudstva. Je jedinečný a nenahraditeľný. Pre mňa je viac ako aeroplán alebo Veľký čínsky múr. Porovnávam neporovnateľné? Ná nech. Nepamätám si, ako som sa učil bicyklovať a len matne si spomínam, ako som v predpubertálnom veku z bicykla posledný krát zliezol. V určitom veku máme poväčšinou iné priority ako sa [...]

IQ v politique

18.04.2021

Len ma tak okrajovo napadlo, nemalo by byť kritériom pre výkon určitej funkcie, výška IQ? Nechcem touto myšlienkou nikoho diskriminovať, ani dehonestovať, ale je prinajmenšom na zamyslenie, keď na rozhodujúcich postoch pôsobia ľudia, ktorých rozhodnutia sú celoplošné s dosahom na celú spoločnosť a obdobia, ktorých dĺžku nedokáže nikto ani odhadnúť. Mnohé z rozhodnutí [...]

BM–21 Grad

Putin ponúka zbrane rôznym krajinám sveta. Sú vyskúšané v boji, hovorí

15.08.2022 16:40

Ruský prezident Vladimir Putin oznámil, že Moskva je pripravená ponúknuť svojim spojencom moderné zbrane.

Štrbské pleso, Tatry

V slovenských horách zahynulo najviac turistov za desaťročie

15.08.2022 15:46

Takmer polovica tragických úmrtí na horách v sledovanom období boli pády z výšky.

covid vakcína omikron moderna

Británia ako prvá krajina schválila vakcínu proti variantu omikron

15.08.2022 14:34

Posilňujúca dávka Spikevax od Moderny pozostáva z 25 gramov pôvodnej očkovacej látky proti koronavírusu a 25 gramov novej vakcíny proti variantu omikron.

Patrick Linhart

Poslanca Sme rodina Linharta obvinili pre incident s policajtom

15.08.2022 14:15, aktualizované: 16:45

Patrick Linhart mal ešte koncom roka 2020 obviniť policajta z napadnutia, ten teraz podal trestné oznámenie na neho.

sandal

Neberme život príliš vážne ... aj tak z neho nik nevyviazne živý.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 711342x
Priemerná čítanosť článkov: 13422x

Autor blogu

Kategórie