Založ si blog

Ako sme demonštrovali v Dynamitke

Mnohí poznajú problém našich spoluobčanov na Odborárskej ulici a pokiaľ nie, tak vieme, že tieto problémy vznikajú vo viacerých našich mestách a možno aj dedinách.

https://puk.blog.sme.sk/c/462420/preco-obyvatelia-bratislavskej-dimitrovky-nezaparkuju.html?

Je to obraz tejto doby a obraz našej povahy, lebo si to robíme my, sami. Nie sú to už komunisti, ani Česi, ani Cigáni, ani Rusi, ani Maďari, ani … zabudol som na niekoho?. V týchto prípadoch už nemáme na koho váľať vinu.

Vrátim sa na tú Odborársku.

Sobota poobede v lete, najväčšie horúčavy, aké si vieme v meste predstaviť. Vzduch sa ani nepohne. S manželkou ideme z nákupu a vzhľadom na to, že nakupujeme na celý týždeň, máme v aute potraviny za dve IKEA-cke kabely. Mäso, jogurty, ovocie, mrazenú zeleninu. Tuším aj akési chladené hotové jedlo, mrazená ryba. Auto nemá klimatizáciu ale mám teplomer 🙂 … teplota lezie cez 40°C. V takomto aute sa dá existovať, len ak je v pohybe, vtedy sa ako tak vychladí na 39,5°C. Akonáhle ostanete stáť, PEKLO.

Idem samozrejme najkratšou trasou, cez Dynamitku. Pri odbočení na Odborárku prídeme do polovice ulice, kde stojí akési auto. Až keď za ním zastavím, vidím, že sme v kolóne … a vtedy mi to docvakne:

– demonštratívne použitie prechodu pre chodcov…

na poukázanie problému v danej lokalite. Obrana obyvateľov, keď už zlyhali všetky ostatné aktivity. Chápem ich, ale chápem aj svoje jogurty v kufri – aby nezačala demonštrácia aj z tejto strany. Nuž čo? Spolieham sa na všetky Ečka, stabilizátory a konzervanty, ktoré do potravín natrtajú. Ak niektoré potraviny prežili cestu z Holandska, či Brazílie, vytrimú hádam aj presun po Bratislave podľa mojej logistickej modus operandi.

Okej, čakáme v kolóne. Občas sa pohneme, lebo niektorí to psychicky nezvládnu a otáčajú kone. Po cca 10 minútach postupujeme niejakých 50m … to je pozitívne. Spredu prichádza mladý usmaity chlap a rozdáva vodičom leták. Príde aj k nám s úsmevom mi podá letáčik, s úsmevom si ho vezmem. Manželka sa naňho usmieva až príliš, krotím ju … reku neprišiel za Tebou, neteš sa. V letáku sa dočítame o čo ide, odkedy je demonštrácia zahájená, kedy bude končiť a aby nedošlo k totálnemu kolapsu, budú v určitých časových úsekoch púšťať niekoľko áut v oboch smeroch. To všetko za účasti polície. Toľko leták. Už som kľudnejší, vidím, že to majú dobre zorganizované.

Celé zdržanie netrvalo viac, ako 15-20 minút. Čo ma ale zaujalo na tejto demonštrácii, bol prístup všetkých zúčastnených

Chlapi, čo rozdávali letáky boli usmiati

My, v autách sme boli usmiati

Demonštranti na prechode boli doslova vysmiati

Policajti usmiati v ležérnom postoji

Proste úsmevov plná ulica … taká selanka na Dunaji, by som nazval danú atmosféru. Nebyť správičky v médiach, hádam ani nič neprenikne na verejnosť. Prečo by malo? Selanka je určite aj v arborétu v Mlyňanoch, či na guláš párty na Železnej a niet o tom ani chýru.

Všetci v pohode. Priznávam, na demonštrácie nechodím, ale vždy som myslel, že pri akejkoľvek demonštrácii … aj ohlásenej, za účasti polície, by mali byť na jednej strane nespokojní až nasrr…napajedený aktivisti. Konkrétne pri tejto bolo cieľom poukázať na svojvôľu developera, respektíve nekonanie kompetentných, potažmo konanie, ale v neprospech domorodcov.

Takže pointa: všimol si demonštráciu niekto z kompetentných ???

Najdôležitejším protihráčom v tomto štádiu (výstavba je už v realizácii) je stavebník. Dozvedel sa vôbec o blokácii cesty v sobotu poobede o 16°°??? Nebola by vhodnejšia demonštrácia v pracovnom čase … keď stavebníkovi vozia materiál? Taký domiešavač plný betónu musí prísť včas, aby betonárske práce bežali plynulo. A čo keby ostalo blokované auto s dovozovou stravou pre robotníkov? Videli ste už hladného, nasraného robotníka s kladivom v ruke?

Prečo slušní ľudia u nás, na Slovensku, ťahajú za kratší koniec? My sme tak slušný národ, že aj demonštrácie sú slušné a ohľaduplné, bez následkov … a mnohokrát aj bez výsledkov. Myslím, že to je svetový unikát. Dobre sa tu žije, len keby nás furt niekto nekopal do zadku. Kto niekto … veď to MY.

 

 

 

 

 

Ojazdené vozidlá

21.08.2022

V nedávnej dobe som sa vyskytol v situácii, že mi doslúžilo staré auto a bolo treba kúpiť niečo novšie, zdatnejšie. Hneď som mal nacielené na auto z druhej ruky, ako sa hovorí jazdeným autám. Pri takejto voľbe je potrebné byť v strehu, aby jazdenka nebola predražená a aby technický stav zodpovedal cene. V prvom rade som sa začal obzerať vo svojom okolí, či niekto zo [...]

Mieru inflácie máme každý „ušitú“ v inej výške

02.07.2022

V poslednom období je problém inflácie neustále témou v rebríčku top 10. Je to dôsledkom mnohých príčin a vieme všetci, že tých príčin je mnoho a sú skutočne závažné a veľkého rozsahu. V súčasnosti sa nakumulovalo veľa problémov v krátkom čase. Vysoká koncentrácia problémov nikdy neprinieslo nič dobré … dejepis má neskutočne veľa príkladov. Takže [...]

Bicykel

06.02.2022

Bicykel – jeden z najúžasnejších vynálezov ľudstva. Je jedinečný a nenahraditeľný. Pre mňa je viac ako aeroplán alebo Veľký čínsky múr. Porovnávam neporovnateľné? Ná nech. Nepamätám si, ako som sa učil bicyklovať a len matne si spomínam, ako som v predpubertálnom veku z bicykla posledný krát zliezol. V určitom veku máme poväčšinou iné priority ako sa [...]

COP28, klimatický summit

Emisie oxidu uhličitého v tomto roku stúpnu. Ťahúňmi sú Čína, India a letecká doprava

05.12.2023 05:05

Emisie v Číne sa oproti vlaňajšku zvýšili o 458 miliónov ton, v Indii o 233 miliónov ton a emisie z leteckej dopravy o 145 miliónov ton.

Advent, saleziáni, Nová Dubnica, mReportér

Mikuláš a anjeli potešili deti na Považí. Tradičné adventné popoludnie sa nieslo v pohodovej atmosfére

05.12.2023 05:00

Zábery z Novej Dubnice zachytil mReportér Daniel Imriška.

lietadlo

Pri Paríži spadlo malé lietadlo priamo medzi bytové domy

04.12.2023 20:50

Všetci traja členovia posádky boli s vážnymi zraneniami prevezení do nemocnice.

sandal

Neberme život príliš vážne ... aj tak z neho nik nevyviazne živý.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 54
Celková čítanosť: 726293x
Priemerná čítanosť článkov: 13450x

Autor blogu

Kategórie