Založ si blog

Autoslalom Vyškov

Autoslalom pre verejnosť – dobrý nápad, ako dať možnosť zasúťažiť si.

Každý máme v sebe určitú dávku súťaživosti, k tomu štipku adrenalínu plus za hrsť testosteronu a môže sa začať … napríklad autoslalomom.

https://autoslalom.webnode.cz/

Zhoda náhod ma zaviedla prvého septembra na letisko vo Vyškove, kde sa konal 4.ročník AutoSlalomu na letisku. Aby som pravdu povedal, nikdy som na podobnej súťaži nebol, tak som bol zvedavý.

Na spomínané letisko som prišiel, keď sa už asi hodinu súťažilo. Zaparkoval som auto štýlom,  len tak ledabolo pohodiť na trávnatu plochu, pre mňa úžasný komfort – žiadne parkovacie miesta, nič sa neplatí, miesta je odhadom tak 3 hektáre na 30 áut, môžem si vyberať ako budem parkovať, kde a ako dlho. Parkovacie senzory okolo celého môjho auta sú z toho frustrované. Onemeli.

Oukéj, parkovanie som zvládol na šupu, bez korekcií a bez oškretých blatníkov. Som z toho tak vytešený, že otváram dvere pekne na široko a niekoľkokrát vystupujem a nastupujem. Nemôžem sa toho nabažiť. No, ale dosť bolo folklóru, beriem foťák a idem pozrieť, aké autiaky sú v hre.

Je to presne tak, ako som predpokladal, sú to sériovo vyrábané auta, ktoré bežne stretávame na cestách (Škoda, BMW, Audi, Opel) … ALE … od tých štandardov sa predsa len v mnohom odlišujú. Na niektorých je to vidieť už z diaľky, u niektorých podľa zvuku a u  mnohých až pri samotnej jazde. Mnohé majú vnútornú trubkovú klietku. Poniektoré úpravy sú takého rozsahu, že ich majitelia museli autá priviesť na prívesnom vozíku. No proste čo auto, to unikát. Z tohto mám pasiu, predpokladám, že konštruktéri úprav neboli limitovaní žiadnymi predpismi. Jednoducho každý podľa svojej chuti – auto musí akcelerovať, auto musí brzdiť, nesmie vynášať, dobre sa ovládať, pri malej hmotnosti vysoký výkon, najvhodnejšie umiestnenie ťažiska atď.,atď . Ani sám neviem, čo všetko je potrebné a naopak, čo je absolútne nepotrebné.

Samotné závody boli pochopiteľne formou časovky a bolo vidieť, počuť a niekedy aj cítiť, že pretekári išli na maximum. Nikto nič nenechával náhode každý sa snažil predviesť maximálny výkon od začiatku.

 


Foto: archív autora

Foto: archív autora

Foto: archív autora

 

 

Foto: archív autora

Foto: archív autora

Foto: archív autora

Foto: archív autora

Foto: archív autora

                                    Foto: archív autora

Bolo sa na čo pozerať a doporučujem prísť sa pozrieť na budúci ročník. Alebo že by sme si prišli dokonca zasúťažiť ??? Tak neviem ako vy, ale ja za rok svoje auto na pretekárske neprestaviam … a to ani neviem, či by si manželka do takto upraveného auta sadla.

P.S.: EČ súťažných áut som pre istotu vybielil, aby náhodou niekto nezistil, že si jeho syn požičal jeho auto na preteky 🙂

 

Ojazdené vozidlá

21.08.2022

V nedávnej dobe som sa vyskytol v situácii, že mi doslúžilo staré auto a bolo treba kúpiť niečo novšie, zdatnejšie. Hneď som mal nacielené na auto z druhej ruky, ako sa hovorí jazdeným autám. Pri takejto voľbe je potrebné byť v strehu, aby jazdenka nebola predražená a aby technický stav zodpovedal cene. V prvom rade som sa začal obzerať vo svojom okolí, či niekto zo [...]

Mieru inflácie máme každý „ušitú“ v inej výške

02.07.2022

V poslednom období je problém inflácie neustále témou v rebríčku top 10. Je to dôsledkom mnohých príčin a vieme všetci, že tých príčin je mnoho a sú skutočne závažné a veľkého rozsahu. V súčasnosti sa nakumulovalo veľa problémov v krátkom čase. Vysoká koncentrácia problémov nikdy neprinieslo nič dobré … dejepis má neskutočne veľa príkladov. Takže [...]

Bicykel

06.02.2022

Bicykel – jeden z najúžasnejších vynálezov ľudstva. Je jedinečný a nenahraditeľný. Pre mňa je viac ako aeroplán alebo Veľký čínsky múr. Porovnávam neporovnateľné? Ná nech. Nepamätám si, ako som sa učil bicyklovať a len matne si spomínam, ako som v predpubertálnom veku z bicykla posledný krát zliezol. V určitom veku máme poväčšinou iné priority ako sa [...]

visolajský

Lekárski odborári oznámia, koľkí lekári sa k štvrtku rozhodli podať výpovede

29.09.2022 12:15

Ministerstvo zdravotníctva kritizovalo Visolajského prístup, ktorý podľa neho sprostredkúva lekárom neúplné alebo žiadne informácie.

SR Sliač SIAF 2019 letecké dni program BBX

V Prešove plánujú postaviť hangár pre vrtuľníky Black Hawk za 4,9 milióna eur

29.09.2022 10:33

Predpokladaný termín výstavby je v rokoch 2022 až 2023.

BBSK, lekári, nábor, ambulancie

Dostanú nové auto aj bývanie. Na strednom Slovensku začal veľký nábor lekárov

29.09.2022 10:23

Lekárov chce banskobystrická župa udržať doma a zvýšiť tak počet nových ordinácií.

Nord Stream

Švédska pobrežná hliadka objavila už štvrtý únik plynu v plynovodoch Nord Stream

29.09.2022 10:18

Správy o nových problémoch s plynovodmi vedúcimi z Ruska do Nemecka sa začali objavovať v pondelok.

sandal

Neberme život príliš vážne ... aj tak z neho nik nevyviazne živý.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 54
Celková čítanosť: 714004x
Priemerná čítanosť článkov: 13222x

Autor blogu

Kategórie