Založ si blog

Ako sme demonštrovali v Dynamitke

Mnohí poznajú problém našich spoluobčanov na Odborárskej ulici a pokiaľ nie, tak vieme, že tieto problémy vznikajú vo viacerých našich mestách a možno aj dedinách.

https://puk.blog.sme.sk/c/462420/preco-obyvatelia-bratislavskej-dimitrovky-nezaparkuju.html?

Je to obraz tejto doby a obraz našej povahy, lebo si to robíme my, sami. Nie sú to už komunisti, ani Česi, ani Cigáni, ani Rusi, ani Maďari, ani … zabudol som na niekoho?. V týchto prípadoch už nemáme na koho váľať vinu.

Vrátim sa na tú Odborársku.

Sobota poobede v lete, najväčšie horúčavy, aké si vieme v meste predstaviť. Vzduch sa ani nepohne. S manželkou ideme z nákupu a vzhľadom na to, že nakupujeme na celý týždeň, máme v aute potraviny za dve IKEA-cke kabely. Mäso, jogurty, ovocie, mrazenú zeleninu. Tuším aj akési chladené hotové jedlo, mrazená ryba. Auto nemá klimatizáciu ale mám teplomer 🙂 … teplota lezie cez 40°C. V takomto aute sa dá existovať, len ak je v pohybe, vtedy sa ako tak vychladí na 39,5°C. Akonáhle ostanete stáť, PEKLO.

Idem samozrejme najkratšou trasou, cez Dynamitku. Pri odbočení na Odborárku prídeme do polovice ulice, kde stojí akési auto. Až keď za ním zastavím, vidím, že sme v kolóne … a vtedy mi to docvakne:

– demonštratívne použitie prechodu pre chodcov…

na poukázanie problému v danej lokalite. Obrana obyvateľov, keď už zlyhali všetky ostatné aktivity. Chápem ich, ale chápem aj svoje jogurty v kufri – aby nezačala demonštrácia aj z tejto strany. Nuž čo? Spolieham sa na všetky Ečka, stabilizátory a konzervanty, ktoré do potravín natrtajú. Ak niektoré potraviny prežili cestu z Holandska, či Brazílie, vytrimú hádam aj presun po Bratislave podľa mojej logistickej modus operandi.

Okej, čakáme v kolóne. Občas sa pohneme, lebo niektorí to psychicky nezvládnu a otáčajú kone. Po cca 10 minútach postupujeme niejakých 50m … to je pozitívne. Spredu prichádza mladý usmaity chlap a rozdáva vodičom leták. Príde aj k nám s úsmevom mi podá letáčik, s úsmevom si ho vezmem. Manželka sa naňho usmieva až príliš, krotím ju … reku neprišiel za Tebou, neteš sa. V letáku sa dočítame o čo ide, odkedy je demonštrácia zahájená, kedy bude končiť a aby nedošlo k totálnemu kolapsu, budú v určitých časových úsekoch púšťať niekoľko áut v oboch smeroch. To všetko za účasti polície. Toľko leták. Už som kľudnejší, vidím, že to majú dobre zorganizované.

Celé zdržanie netrvalo viac, ako 15-20 minút. Čo ma ale zaujalo na tejto demonštrácii, bol prístup všetkých zúčastnených

Chlapi, čo rozdávali letáky boli usmiati

My, v autách sme boli usmiati

Demonštranti na prechode boli doslova vysmiati

Policajti usmiati v ležérnom postoji

Proste úsmevov plná ulica … taká selanka na Dunaji, by som nazval danú atmosféru. Nebyť správičky v médiach, hádam ani nič neprenikne na verejnosť. Prečo by malo? Selanka je určite aj v arborétu v Mlyňanoch, či na guláš párty na Železnej a niet o tom ani chýru.

Všetci v pohode. Priznávam, na demonštrácie nechodím, ale vždy som myslel, že pri akejkoľvek demonštrácii … aj ohlásenej, za účasti polície, by mali byť na jednej strane nespokojní až nasrr…napajedený aktivisti. Konkrétne pri tejto bolo cieľom poukázať na svojvôľu developera, respektíve nekonanie kompetentných, potažmo konanie, ale v neprospech domorodcov.

Takže pointa: všimol si demonštráciu niekto z kompetentných ???

Najdôležitejším protihráčom v tomto štádiu (výstavba je už v realizácii) je stavebník. Dozvedel sa vôbec o blokácii cesty v sobotu poobede o 16°°??? Nebola by vhodnejšia demonštrácia v pracovnom čase … keď stavebníkovi vozia materiál? Taký domiešavač plný betónu musí prísť včas, aby betonárske práce bežali plynulo. A čo keby ostalo blokované auto s dovozovou stravou pre robotníkov? Videli ste už hladného, nasraného robotníka s kladivom v ruke?

Prečo slušní ľudia u nás, na Slovensku, ťahajú za kratší koniec? My sme tak slušný národ, že aj demonštrácie sú slušné a ohľaduplné, bez následkov … a mnohokrát aj bez výsledkov. Myslím, že to je svetový unikát. Dobre sa tu žije, len keby nás furt niekto nekopal do zadku. Kto niekto … veď to MY.

 

 

 

 

 

Záchytné parkoviská – Bratislava

15.11.2017

Dopravné zápchy v špičkách vo väčších mestách - pokiaľ mi je známe, ešte ani jedno mesto na Slovensku si s tým neporadilo k spokojnosti všetkých zúčastnených. Posledných 30 rokov jediné viac »

Uniforma slovenskej armády

23.06.2017

Určitý čas si uvedomujem, že mám len približnú predstavu, ako vlastne vyzerá súčasná verzia vychádzkovej uniformy našich ozbrojených síl (preto som bol aj celý vyjukaný, keď Danko dostal viac »

Chceme lepšie dôchodky? Treba ísť bývať do Rakúska.

04.03.2017

Asi by som na to nikdy neprišiel, nakoľko sa tejto problematike nijak zvlášť nevenujem, ale náhoda chcela, že som sa dozvedel informácie, o ktorých som ani nechyroval a veru ani vo sne by ma nenapadlo, viac »

Heiko Maas

Maas od Trumpa očakáva aspoň "minimum spoľahlivosti" v zahraničnej politike

18.07.2018 22:26

"Je to jednoducho aj ťažké robiť politiku, keď informácia alebo fakty majú polčas rozpadu 24 hodín," uviedol nemecký šéf diplomacie.

Mychajlo Ježeľ

Ukrajinský exminister Ježeľ dostal v Bielorusku štatút utečenca

18.07.2018 21:38

Ježeľovi hrozí doma päť až osem rokov väzenia za spreneveru dvoch miliónov dolárov.

mayová

Extrémistu usvedčili z plánovania vraždy premiérky Mayovej

18.07.2018 21:11

Naa'imur Zakariyah Rahman mal v úmysle nastražiť výbušninu pred vchodom do sídla britskej premiérky na Downing Street.

trump

Kto sa v tom má vyznať? Biely dom poopravil Trumpa, ktorý sa neskôr poopravil sám

18.07.2018 20:42, aktualizované: 21:50

Americký prezident vyjadril presvedčenie, že Spojené štáty už nie sú terčom Ruskej federácie. Neskôr uviedol, že "hrozba stále existuje".

sandal

Neberme život príliš vážne ... aj tak z neho nik nevyviazne živý.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 49
Celková čítanosť: 194434x
Priemerná čítanosť článkov: 3968x

Autor blogu

Kategórie